NASZA MISJA

Fundacja Europa Ukrainie powstała by nieść pomoc ofiarom wojny w Ukrainie, zarówno osobom cywilnym, jak i żołnierzom walczącym z najeźdźcą.

NASZA MISJA

Fundacja Europa Ukrainie powstała po napaści na Ukrainę, jako wyraz solidarności ludzi dobrego serca z obywatelami Ukrainy, cierpiącymi z powodu bestialskich ataków wroga i bohatersko walczącymi o własny kraj.

Postanowiliśmy jako obywatele różnych krajów Europy dołożyć wszelkich starań by jak najwięcej pomocy płynęło z Europy do Ukrainy w każdym możliwym zakresie poza bronią i amunicją. Jesteśmy fundacją charytatywną, wszelkie uzyskane środki finansowe przekazujemy na pomoc bezpośrednią w Ukrainie oraz na zakup rzeczy o które proszą nasi ukraińscy partnerzy.

Listy potrzeb są publikowane w zgodzie z zapotrzebowaniem Ministerstwa Ochrony Zdrowia, Ministerstwa Reintegracji Terenów Tymczasowo Okupowanych oraz Ministerstwa Obrony Ukrainy.

Szczególnie zależy nam na losie dzieci, których los jest wyjątkowo trudny ponieważ tracą nie tylko beztroskie dzieciństwo, ale także rodziców i najbliższych, często ranne i okaleczone. Postarajmy się razem wynagrodzić im te straty!

Do Polski przybyły 3 miliony obywateli Ukrainy, przeważnie kobiet i dzieci. Chcemy ułatwić im ten tymczasowy pobyt bez ciągłego stresu i obaw. Tym, którzy decydują się pozostać w Polsce na długo lub na stałe pomagamy w zdobyciu nowych umiejętności, znajomości języka polskiego, uzyskaniu pracy, mieszkania, opieki.

Sami tego nie zrobimy. Dlatego liczymy na Was i Waszą pomoc finansową, rzeczową lub w formie wolontariatu. Dziękujemy za Wasze dobre serca!

PRZEKAŻ DATEK