font-size:30px; Fundacja Europa Ukrainie - Projekt 2

PROJEKT: KURS JĘZYKA POLSKIEGO

Dla 15 kandydatek z terenu powiatu dzierżoniowskiego organizujemy kurs języka polskiego ukończenie którego pozwoli na podjęcie pracy w jednym z miejscowych zakładów.

PLAN: 15 UCZESTNICZEK

Do Polski przybyły ponad 3 miliony obywateli Ukrainy, przeważnie kobiet i dzieci. Część z nich zamierza zatrzymać się w Polsce na dłużej. Jednocześnie nie chcą być dla nikogo obciążeniem. Chcą same zadbać o utrzymanie swoje i swoich dzieci. Chcemy im w tym pomóc. Podjęcie pracy bez znajomości języka polskiego bardzo rzadko jest możliwe. W ramach naszego programu "Bezpieczny dom" organizujemy pomoc w znalezieniu miejsca pracy w miejscowych firmach. Dla wielu podjęcie pracy jest niemożliwe z uwagi na trudności z porozumieniem się w obcym dla nich języku.

PRZEKAŻ DATEK

KOSZT: 6500 PLN

Pierwszym zadaniem jakie musimy w tym celu wykonać to nauczyć zainteresowane kobiety języka polskiego. Potrzeby w tym zakresie są wielkie, ponieważ języka polskiego chce się nauczyć bardzo wiele kobiet i dzieci. Nauka polskiego dla dzieci też jest wyzwaniem, ponieważ przebywające w Polsce dzieci ukraińskie podlegają polskiemu obowiązkowi nauki w polskich szkołach. Organizujemy grupy 15 osobowe zavzynając od miejsca siedziby naszej fundacji, ale zamierzamy przeprowadzać je na terenie całego kraju.